1560 sözleşmeli zabıt kâtibi alım ilanı 2016

Kategori: Katip İlanları / Zabıt Katipliği - 23.969 gösterimYorum Yazın
1560 sözleşmeli zabıt kâtibi alım ilanı 2016

Adlî ve idarî yargıda görev yapmak üzere yeri, sayısı, unvanı ve niteliği belirtilen, 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe giren “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar” ile bu esaslarda değişiklik yapan 29/3/2009 tarihli ve 27184 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Bakanlar Kurulu Kararının 4 üncü maddesine göre, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında, Adalet komisyonlarınca yapılacak uygulamalı ve/veya sözlü sınav sonucuna göre 1560 sözleşmeli zabıt kâtibi ve 23 kadrolu zabıt katibi alımı yapacaktır.

Alımla ilgili tüm detayları buradan inceleyebilirsiniz. Artık zabıt katibi alımlarına yavaş yavaş başlanıyor bu alımdaki toplamda(sözleşmeli ve kadrolu zabıt katibi) 1583 zabıt katibi alımı yapılacak ve bu rakam fena değil. Fakat adalet bakanımız önceki günlerde yaptığı açıklamada 3000 zabıt katibi alınacak demişti bu alımdaki sayı 3000 e dahil mi? umarız dahil değil bundan sonraki günlerde de ayrıca 3000 zabıt katibi alımı diye konu açmak nasip olur. Bu sınava başvuracak olan tüm adaylara başarılar dileriz.

İlandaki diğer kadrolar ve katiplik kadroları;
1560 sözleşmeli zabıt kâtibi
445 sözleşmeli mübaşir
148 sözleşmeli teknisyen
8 sözleşmeli kaloriferci

Toplamda ise 2161 personel alımı yapılacaktır.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

1560 sözleşmeli zabıt kâtibi alım ilanı 2016 (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Hamdi YALÇIN dedi ki:

    İlgili ve Yetkililerin Dikkatine,

    Diger pek çok kuruma KPSS’den alınan puanla merkezi sistemle doğrudan atama yapılabilir; bu durumda en yüksek puan alan adayın doğrudan atama yapılması hakkaniyetli olacaktır. Ancak Adli teşkilatlara alınacak personel seçimlerinde 90 ve hatta daha yüksek puan alan bir genç bilgisayar sınavlarında yeterli başarıyı gösterememekte, aksine 60 puan alan bir genç çok rahat bilgisayar kullanma ve yazışmalarda en üst sıralarda yer alabilir ve en çok kelimeyi yazabilir. Onun için KPSS’den 60 puan alan tüm gençlerin bu sınavlara katılmaları bu teşkilata alınacak kaliteyi artıracak ve tüm bu maratona katılanlar arasından hakkaniyetli bir alım yapılmış olacaktır. KPSS ‘den yüksek puan alan bir adayın sadece merkezi sistemle memur alan kamu kurumlarına yerleştirmesi en doğru olanıdır. Ancak bilgisayarla uygulama sınavı yapan adli teşkilat için KPSS’na kalıtmış olması yeterli kabul edilmeli ve aslolan çok iyi bilgisayar kullanabilen ve en çok kelimeyi doğru bir şekilde yazabilmeleri esas alınmalıdır. Kamuda görev almak isteyen, anlama ve bilgisayar yazma kabiliyeti yüksek ve kendisine güvenen ve en çok kelimeyi, çok süratli bir şekilde ben yazarım diyen, tüm gençlere Adalet Bakanlığının kapılarını kapatmamasını ve bu marotona katılmak isteyen tüm gençlerin sınavlara alınmasını dilerim.