Açık Öğretim Fakültesi Sınavları 2016

Kategori: AÖF - 287 gösterimYorum Yazın
Açık Öğretim Fakültesi Sınavları 2016

Açık öğretim fakülteleri ülkemizde bulunan milyonlarca bireyin de kayıt olduğu ve buradan lisans eğitimini tamamlayabildikleri bir uzaktan eğitim kurumudur. Ülkemizde birden çok açık öğretim fakültesi ve buna bağlı olarak onlarca AÖF’e bağlı olan fakülte bulunmaktadır. Ülkemizde hizmet veren açık öğretim fakülteleri şu şekilde yer almaktadır;

  • Anadolu Üniversitesi
  • Atatürk Üniversitesi
  • İstanbul Üniversitesi

Liseden mezuniyetini tamamlamış olan her öğrenci YGS’den 150 üstünde puan aldıkları zaman açık öğretim fakültelerine başvurularını yapabiliyorlar. AÖF’ler sadece 4 senelik değil, 2 senelik öğrenimler de vermektedir.

  • Anadolu Üniversitesinde bulunan bölümler Felsefe, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Sağlık Yönetimi, Sosyal Hizmet, Sosyoloji, Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı, Yönetim Bilişim Sistemleri bölümleridir.
  • Atatürk Üniversitesinde bulunan bölümler Halkla İlişkiler ve Tanıtım, İşletme, Sosyal Hizmet ve Sosyoloji bölümleridir.
  • İstanbul Üniversitesinde bulunan bölümler Coğrafya, Felsefe, İktisat, İşletme, Kamu Yönetimi, Sosyoloji ve Tarih bölümleridir.

AÖF 2016 Bahar Dönemi Vize Tarihleri

  1. dönemin başlamasından sonra gerekli eğitimi ve çalışmalarını tamamlayan öğrenciler ilk sınavlarına girecekler. AÖF vize tarihleri bahar dönemi için tarihler açıklandı. Anadolu Üniversitesi öğrencileri bu dönem bahar döneminde ilk vizelerine 16 – 17 Nisan tarihlerinde girecekler. Öğrenciler AÖF için dersleri eğitimlerini toplu kitle ulaşım araçlarından ya da onlara sağlanan kitaplar üzerinden alıyorlar. TRT Okul üzerinden verilen eğitimler sayesinde öğrenciler gerekli derslerin eğitimlerini alabiliyorlar ve bu şekilde sınavlara hazırlık aşamalarını tamamlayabiliyorlar. Öğrenciler sınavlarına girecekleri okulları henüz öğrenmeseler de her öğrenci ikamet ettiği il üzerinde sınava katılabiliyorlar.

AÖF 2016 Bahar Dönemi Final Tarihleri

Bahar dönemindeki vize sınavlarını tamamlayan öğrenciler gerekli eğitimlerini aldıktan sonra dönem sonunda yeterliliklerini tamamlayabilmeleri için final sınavlarına girecekler. Anadolu Üniversitesi dönem başında öğrencilerine sınav tarihlerini belirterek onların çalışmaları için gerekli fırsatı sunuyor. Öğrenciler ister TRT Okul üzerinden isterlerse de okullarında eğitim gördükleri bölümlerin kitapları üzerinden derslerini tamamlayabiliyorlar ve sınavlara hazır hale geliyorlar. AÖF 2016 bahar dönemi final sınavları için çıkmış soruların kitapları da bulunuyor. Öğrenciler bölümlerine göre bu kitapları edinerek yeterliliklerini tamamlayabiliyorlar. AÖF final tarihleri 2016 bahar dönemi için 4 – 5 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!