Çalışma Bakanından Taşeron İşçiler İçin Flaş Açıklama

Çalışma Bakanından Taşeron İşçiler İçin Flaş Açıklama

Bakan’dan flaş taşeron işçiler açıklaması!

Kadro bekleyen taşeron işçiler için flaş açıklama geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu taşeron işçiler hakkında: “Bir süre daha sabredecekler. Biz şu anda onlara verdiğimiz sözün planlamalarını yapmaktayız”dedi.

Taşeron işçilerin kadro durumu ile ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu açıklamalarda bulundu. Bakan Müezzinoğlu, bir vatandaşın Taşeron çalışanların durumuna ilişkin soru üzerine, işçilerin biraz daha sabretmeleri gerektiğini söyledi.

“Bir süre daha sabredecekler. Biz şu anda onlara verdiğimiz sözün planlamalarını yapmaktayız.” diyen Müezzinoğlu, ”Ancak önemli olan alın teriyle, namusunuzla emeğinizin karşılığını alabileceğiniz bir işinizin var olmasıdır. Şu anda o hizmet alınıyor, o hizmetin karşılığında alın terinizin karşılığı ödeniyor. Devlet güvencesi biraz daha sabır istiyor. İnşallah Türkiye o sıkıntılı süreçleri de önümüzdeki günlerde azalttığında o sözümüzü de tutacak sizleri de devletimizin veya en büyük güvence millettir, milletin güvencesine devam edeceğiz.’ ‘şeklinde konuştu.

Bir gazetecinin, “Yeni yılda emekliye promosyon müjdesi olacak mı?” sorusuna ise Bakan Müezzinoğlu, emeklilerin baştacı olduğunu, o müjdeyi Başbakan Binal Yıldırım’ın şekillendireceğini vurguladı.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet  Sözcüsü Kurtulmuş, bir gazetecinin taşeron düzenlemesi, emekliye promosyon ve  asgari ücret gibi kamuoyunun beklediği konulara ilişkin yeni bir durumun olup  olmadığını sorusuna, “Bunlarla ilgili çalışmalar son noktaya gelmediği için biz  de son noktayı koyamıyoruz. Dolayısıyla bu anda bu çalışmalar ilgili  bakanlıklarda devam ediyor, son nokta geldiği zaman da onu açıklayacağız.”  karşılığını verdi.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!