Lise mezunları özel harekatçı olabilecek

Kategori: Polis Alımları - 3.832 gösterimYorum Yazın
Lise mezunları özel harekatçı olabilecek

Uzun zamandır sizlere özellikle katiplik konusunda elimizden geldiğince bilgi vermeye alımlara yeni başvuran adaylara yol göstermeye çalıştık. Yaklaşık bir haftadır sadece katiplik veya infaz koruma memuru alımlarının yanında polis memuru alımlarından da sizleri haberdar etmeye çalışıyoruz. Bu haberimizde çok önemli bir düzenlemeden sizler bahsedeceğiz. 671 sayılı KHK ile yapılan düzenlemeye göre, artık lise mezunları arasından da polis alımları yapılacak. Yapılan bu düzenlemeyle ilgili detaylar aşağıda detaylarıyla maddeler halinde veriyoruz.

Yürürlüğe konulan düzenlemesi şu şekildedir:

“Özel harekat birimlerinde istihdam edilmek üzere, yirmisekiz yaşından gün almamış olmak ve terhis tarihinden itibaren otuzaltı aydan fazla süre geçmemiş olmak kaydıyla, en az lise veya dengi okul mezunlarından askerlik hizmetini tamamlamış olanlar, Kamu Personel Seçme Sınavı şartı aranmaksızın, fiziki yeterlilik ve mülakat sınavları ile polis meslek eğitim merkezlerine alınabilir.”

Peki bu düzenlemeye göre kimler özel harekat polisi olabilecek?

1- Adayın 28 yaşından gün almamış olmak gerekiyor.

2- Adayın Terhisten itibaren 36 ay yani 3 yıl geçmemiş olması gerekiyor.

3- Adayın En az lise veya dengi okul mezunu olmak gerekiyor.

4- KPSS şartı aranmayacak.

5- Fiziki yeterlilik ve mülakat sınavında başarılı olanlar polis eğitim merkezlerinde eğitime alınacak.

Böyle bir düzenlemeden sonra sizlere daha öncede vermiş olduğumuz özel harekat polisi alınacak haberini hatırlatmak isteriz. Yani artık her an ilan çıkabilir sonucuna ulaşabiliriz.

 

671-sayılı-hk-1


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!