Isparta Adliyesi

Kategori: Adliyeler - 302 gösterimYorum Yazın
Isparta Adliyesi

Isparta İlimiz;

Isparta paleotik cağda Anadolu’ya yerleşmiş insanların yaşadığı ve pek fazla yükseltisi olmayan bir şehirdir. İlk cağlarda insanların genellikle tarım ve hayvancılık yaptığı iklimi ılıman bir bölgedir. Günümüzde ve Osmanlı zamanlarında el dokuması kilim ve halıcıkla ön plana çıkmış ve önemli ticaret yapmış bir şehir özelliğini taşır. Kışları çok soğuk olmayan yazları sıcak ve kurak bir iklime sahiptir.

 Isparta isminin tam olarak nereden geldiği bilinmemektedir fakat en yaygın görüş olan Yunanlıların bir donem yönetimine giren Isparta’nın Yunanistan’dan göç eden insanların verdiği düşünülmektedir. Daha sonrada il olarak ismini ısparta alır ve günümüzde adını korumaya devam eder. Günümüzün turistik ilgi gören en iyi mekanlarındandır.

Ülkemizde gül şehri olarak anılır Isparta. Isparta denince aklımıza ilk olarak gül gelir ve Isparta mutlaka gitmeniz gereken illerden bir tanesidir fakat her yerde olduğu gibi Isparta ilimizde de adli suçlar ve olaylar her gün gerçekleşmektedir. Bu yüzden Isparta Adliyesi belirli dönemlerde ihtiyacı kadar katip alımı yapmaktadır. Eğer sizler Isparta Adliyesi’nde kendinize bir iş bulmak ve özel sektör içerisinde daha fazla yıpranmak istemiyorsanız kesinlikle katip alımı sınavlarına çalışmanız gereklidir. Katip olmak için Özellikle sizlerden istenilen kesin iki unsur vardır. Bunlardan birincisi KPSS puanınız, diğer en önemli unsur ise klavye sınavında başarılı olmanız. Bu şartları gerçekleştirdikten sonra sözlü sınavda da başarılı olursanız katip artık katip olabilirsiniz demektir.

 

Isparta Adliyesi

Isparta Adliyesi


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!